Vitae Professionals

Mara Silva ma 22 lata, jest pielęgniarką i obecnie pracuje w Holandii. To dzięki Vitae Professionals dowiedziała się o ofercie pracy. Obecnie, po przejściu przez proces rekrutacji i po kursie języka holenderskiego, jest bardzo szczęśliwa, że zrobiła ten krok w kierunku międzynarodowej kariery. Nie zawsze łatwo jest nam wyjść ze swojej strefy komfortu, ale podczas tej krótkiej rozmowy Mara opowiada o tym, jak proces stał się znacznie łatwiejszy z pomocą naszej konsultantki Luisa Moreira, a także dzięki holenderskiemu pracodawcy.

 

 

 

 

Co sprawiło, że zdecydowałaś się pracować w Holandii?


Dwa główne powody: po pierwsze zawsze lubiłam poznawać nowe kultury a nie ma lepszego sposobu na poznanie nowej kultury niż praca i życie w innym kraju. Po drugie, rozwój kariery pielęgniarki jest znacznie szybszy niż w Portugalii.

 

 

Czy jesteś zadowolona ze swojego wyboru? 


Niewątpliwie tak. Pomimo trudności językowych wszyscy - pracodawca, współpracownicy, a także chorzy - są bardzo empatyczni i uważni, co ułatwia tę małą przeszkodę! Warunki są zgodne z tymi jakie zostały mi zaproponowane na początku rekrutacji. Poza tym jest to bardzo piękny i wolny kraj do życia.


 

Co najbardziej podobało Ci się w procesie rekrutacyjnym?


Wsparcie! W razie jakiegokolwiek problemu lub pytania wystarczyło wysłać e-mail do Luísy i po krótkim czasie otrzymywałam odpowiedź.

 

Co było największym wyzwaniem w tej zmianie?


Bez wątpienia największym wyzwaniem jest język. Niderlandzki nie jest łatwym językiem, a każdy region ma swoją własną wymowę lub dialekt.


 

Jak oceniasz proces rekrutacji z Vitae Professionals?


Bardzo dobrze! Luísa pomogła nam z dokumentacją, rozmowa kwalifikacyjna i wszystkim, czego potrzebowaliśmy, poza tym pomogła nam załatwić wszystko związane z przeprowadzka do innego kraju. Niewątpliwie zarówno Vitae, jak i pracodawca w Holandii uczynili ten proces łatwiejszym i przyjemniejszym.


 

Czy jesteś zadowolona ze swojego pracodawcy?


Tak, warunki są takie, jak oczekiwałam, a pracodawcy są bardzo uprzejmi i pomocni!

 

Jaką radę dałabyś koledze, który jest niezadowolony ze swojej sytuacji zawodowej w Portugalii lub nawet bez pracy?


Możliwości są niezliczone! Radzę podejmować ryzyko w poszukiwaniu lepszych warunków i pracy, która sprawia, że ​​czujemy się dobrze. Jeśli czujesz, że w swoim kraju nie będziesz w stanie osiągnąć pożądanego postępu, za granicą są niezliczone możliwości.

 

Czy dzięki rozmowie z Mara stałeś się ciekawy i chętny do podjęcia tego wyzwania? Przejdź do linku i znajdź wszystkie informacje na temat naszych ofert pracy dla pielęgniarzy w Holandii. Nasza konsultantka Luisa Moreira jest dostępna, aby wyjaśnić i wesprzeć Cię we wszystkim, czego potrzebujesz, podczas całego procesu i podczas integracji w kraju przyjmującym. Dowiedz się więcej tutaj.

For more information Contact us!

Get in touch!